:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Wystawa w Muzeum Dulag 121 (15 V – 15 V)I pt. „W 526 dni dookoła Polski…”

edukacja, Wystawa Muzeum Dulag dookoła Polski…” - zdjęcie, fotografia

 

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Dulag 121 na wystawę plenerową „W 526 dni dookoła Polski. Jak Kazimierz Paluch przemierzył kraj w X rocznicę odzyskania niepodległości”, przygotowaną przez Muzeum Historii Polski. Wystawę będzie można oglądać do 15 czerwca w godzinach otwarcia Muzeum.

Wystawa planszowa przypomina pieszy rajd Kazimierza Palucha wzdłuż granic II Rzeczypospolitej Polskiej w 10. rocznicę odzyskania niepodległości. Przez 526 dni Kazimierz Paluch przeszedł ponad 6,5 tysiąca kilometrów. Przebytą drogę dokumentował w pamiętnikach, w których zbierał wpisy, pieczątki, wszelkie potwierdzenia swego pobytu wydane przez urzędy, parafie, fabryki, szkoły i osoby prywatne. Dzięki nim możemy zrekonstruować przebieg wyprawy, jej charakter, wyobrazić sobie sytuacje i zdarzenia jej towarzyszące.

Ekspozycja, oprócz prezentacji niezwykłego wyczynu młodego sokolaka, przedstawia bilans rozwoju państwa polskiego w okresie 1918–1928, a także ukazuje sposoby obchodzenia święta niepodległości przez rozmaite instytucje, stowarzyszenia oraz pojedynczych obywateli.

Zapraszamy!


Wystawa w Muzeum Dulag 121 (15 V – 15 V)I pt. „W 526 dni dookoła Polski…” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się