:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Wzrost urodzin dzieci w przuszkowskim szpitalu powiatowym

inwestycje, Wzrost urodzin dzieci przuszkowskim szpitalu powiatowym - zdjęcie, fotografia

Dzięki rozwojowi Szkoły Rodzenia w Szpitalu „Na Wrzesinie” rodzi się coraz więcej dzieci! Aż o 12% wzrosła liczba porodów w porównaniu roku 2017 i 2016, a już teraz w styczniu przyszło na świat 98 kolejnych pociech. Wszystkim szczęśliwym rodzicom gratulujemy!

Dokładnie 973 niemowlęta przyszły na świat w 2017 roku w szpitalu powiatowym. Ten pozytywny trend w skali kraju wynika na pewno z rządowego programu „Rodzina 500 plus”, natomiast lokalnie staramy się go wspierać działającą od października zeszłego roku Szkołą Rodzenia. „Bardzo się cieszę, że w świetle problemów niżu demograficznego, o których tak dużo się mówi w Polsce, szpital „Na Wrzesinie” dostarcza takich pozytywnych informacji, że w naszym Powiecie przychodzi na świat coraz więcej obywateli” – mówi Starosta Maksym Gołoś.

Program edukacyjny Szkoła Rodzenia wspiera przyszłych rodziców – zarówno mamy, jak i ojców – we wspólnych przygotowaniach do porodu. W ramach zajęć, podzielonych na część teoretyczną i praktyczną, eksperci szczegółowo omawiają zagadnienia związane z ciążą, porodem i macierzyństwem. W części praktycznej zaplanowano ćwiczenia wzmacniające i relaksujące.

Ideą stworzenia Szkoły Rodzenia jest zachęcenie ciężarnych kobiet do porodów naturalnych poprzez edukację i profesjonalne przygotowanie – tak, aby przyszła mama była na ten moment w pełni gotowa. Szkoła Rodzenia powstała z inicjatywy Starosty Pruszkowskiego Maksyma Gołosia w 2017 roku.


Wzrost urodzin dzieci w przuszkowskim szpitalu powiatowym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się