:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C zamglenie

Z notatnika Agricoli, czyli u źródeł górnictwa kruszcowego na złożach śląsko-krakowskich

Aktualności_, notatnika Agricoli czyli źródeł górnictwa kruszcowego złożach śląsko krakowskich - zdjęcie, fotografia 

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zachęca do zapoznania się z wystawą czasową organizowaną w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa: Z notatnika Agricoli, czyli u źródeł górnictwa kruszcowego na złożach śląsko-krakowskich.

Będzie ona dostępna w dniach: 31 sierpnia – 4 października. Temat wystawy będzie nawiązywał do Agricoli, czyli do znaleziska archeologicznego średniowiecznych i nowożytnych reliktów górnictwa i hutnictwa kruszców. Niektóre z tych znalezisk można porównać do narzędzi i urządzeń przedstawionych w wydanej w XVI wieku książce De re metallica autorstwa Georgiusa Agricoli. Poprzez wystawę ukazanych będzie kilka przykładów założeń przestrzennych, takich jak: szyby, bruki i rowy, których resztki pozostały jako archeologiczne świadectwa działalności przemysłowej naszych przodków. Zapraszamy!

Wystawa jest otwarta w godzinach pracy Muzeum: wtorek, środa, piątek – 9:00–16:00 czwartek – 9:00–19:00 sobota, niedziela – 11:00–18:00 poniedziałek – nieczynne.

 

 

 

 


Z notatnika Agricoli, czyli u źródeł górnictwa kruszcowego na złożach śląsko-krakowskich komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się