:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Zakończyła się doroczna impreza pt. „Gwiazdy zwierzętom” której patronujemy od lat

GWIAZDY ZWIERZETOM to impreza charytatywna, której patronujemy od zawsze, przeznaczona dla właścicieli psów, oraz ich sympatyków. Ta doroczna akcja wspiera adopcje psiaków ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Milanówku, którym opiekowała się aktorka Krystyna Sienkiewicz. Dwa lata temu, kiedy zmarła, jej koledzy aktorzy, wokaliści i dziennikarze TVP2 postanowili swoimi twarzami wspierać milanowskie schronisko.

W dniu 9 września w Milanówku na skwerze przy Poczcie, gwiazdy: Magda Popławska, Agnieszka Mrozińska, Kasia Moś, Ewelina Ruckgaber, Małgorzata Potocka, Edyta Folwarska, Tomasz Ciachorowski, Jarosław Kret oraz Sławomir Doliniec zaprezentowali pieski przeznaczone do adopcji. Oprócz psiaków ze schroniska zaprezentowano również cztery pieski ze Straży dla Zwierząt powiatu grodziskiego. Impreza odbywa się cyklicznie co roku. Imprezę rozpoczęliśmy od występów dzieci z przedszkola nr 1 i szkoły podstawowej nr 1 w Milanówku. Dzieci śpiewały piosenki o psach.

Przez cały czas odbywały się bezpłatne porady weterynarza, behawiorysty, tresera. Na pieski i ich właścicieli czekało mnóstwo konkursów z nagrodami.

Na scenie zaprezentowano jak należy się zachować przy spotkaniu z nieznajomym psem. Odbył się pokaz zbierania odchodów podczas spacerów z własnym pieskiem, weterynarz mówił jak ważne jest chipowanie zwierząt, a straż miejska o obowiązkach właścicieli czworonogów.

O godz. 12:00 odbyła się prezentacja piesków przeznaczonych do adopcji. Wystąpili: Magda Popławska, Agnieszka Mrozińska, Kasia Moś, Ewelina Ruckgaber, Małgorzata potocka, Edyta Folwarska, Tomasz Ciachorowski, Jarosław Kret, Sławomir Doliniec.

Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki konkursu rysunkowego i fotograficznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Pięcioletni wnuczek Małgorzaty Potockiej wraz z kolega zbierali pieniądze dla milanowskiego schroniska.

Z dziewięciu przedstawionych piesków pięć ma szanse na adopcję - zgłosiły się rodziny chcące je adoptować. Dla czterech pozostałych będziemy szukać domów.

https://www.facebook.com/gwiazdy.zwierzetom/

 

Hanna Głowacka HG Film, Mirosław Kalinowski Agencja Profil
Foto – Tomasz Malczyk Głos Pruszkowa

 

 


Zakończyła się doroczna impreza pt. „Gwiazdy zwierzętom” której patronujemy od lat komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się