:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C zamglenie

Zaproszenie do Stawiska

wystawy, Zaproszenie Stawiska - zdjęcie, fotografia

 

Wera Śliwowska

Urodziła się w 1989 w Sankt Petersburgu.
 


 

Absolwentka Katedry Grafiki Akademii Sztuki i Przemysłu im. A. L. Stieglitza w Petersburgu oraz Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im E. Gepperta we Wrocławiu.

Zrealizowała kilkanaście wystaw indywidualnych w Polsce, Rosji i na Łotwie. Największe odbyły się w Pałacu w Krzyżowej (2012), Galerii Impart (Wrocław, 2013), Konsulacie Generalnym RP w Sankt Petersburgu (2014), Muzeum Ziemi Przemyskiej (2017), Centrum Historii Zajezdnia (Wrocław, 2018) i Ratuszu w Rydze (2018).

Wzięła udział w ponad 60 wystawach zbiorowych w Polsce, Rosji, Niemczech, na Ukrainie, Łotwie i Litwie.

Odznaczona nagrodami i wyróżnieniami w wielu konkursach, m. in.
Pierwszą Nagrodą w Międzynarodowym Konkursie dla Młodzieży im. Repina „250 lat Akademii Sztuk Pięknych” (Sankt Petersburg, Rosja, 2006), Medalem Sztuki na międzynarodowym projekcie Lato Artystyczne (Krzyżowa, 2014), nagrodą w konkursie „MikroGranty”, zorganizowanym przez Biuro ESK Wrocław 2016 (Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016).

 

Prace w zbiorach państwowych i kolekcjach prywatnych Polski, Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy,  Rumunii, Niemiec i Kanady.

Na wystawie "Dookoła robotów" będą przedstawione cykle "7 grzechów robotów" oraz "Myśli robotów" zainspirowane opowieściami Stanisława Lema.


Zaproszenie do Stawiska komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się