:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

"Zielono mi"już za nami - zapraszamy w czerwcu 2018

rozrywka, Zielono zapraszamy czerwcu - zdjęcie, fotografia

Orkiestra Pruszkowianka - foto. Leonard Łuczak

Sobotnie popołudnie. Plac Ignacego Paderewskiego w Komorowie i już 4-ta edycja spotkania mieszkańców Komorowa, Granicy, Pęcic, Michałowic …. pt. Zielono mi!

Tegoroczną edycję rozpoczęto wspaniałym przemarszem grupy mażoretek oraz orkiestry dętej „Pruszkowianka”. To było nadzwyczajne doświadczenie; przejść się Al. Marii Dąbrowskiej wolnej od aut. I w doborowej obstawie policji i straży pod czujnym okiem p. komendant Małgorzaty Pietrusiak :-)

Cieszymy się, że dzień nam się wszystkim tak pięknie udał. Dopisała nie tylko pogoda, lecz przede wszystkim cudowna publiczność, mieszkańcy naszej gminy (!), których mieliśmy przyjemność powitać wraz z Michałem Jeżewskim (Zarząd Osiedla Komorów był współorganizatorem „Zielono mi”). Wielkie podziękowania dla Mai Popielarskiej Maja Popielarska, za jej kolejny plenerowy wykład, tym razem na temat zdrowego ogrodu, pielęgnowanego w harmonii z naturą. Wykład odbył się w niezwykłej scenerii, pod rozłożystym dębem i zgromadził duże grono zainteresowanych.
Plac Paderewskiego był wypełniony licznymi atrakcjami dla całych rodzin. W programie były m.in. występy dzieci i młodzieży z komorowskich szkół, zabawy i konkursy z nagrodami, wernisaż prac plastycznych, występ teatru „Wielkie Jajo” oraz występ kabaretowy (przygotowane we współpracy ze Stowarzyszeniem K40). Na placu pojawiły się także stoiska partnerów, namiot ze strefą twórczą (warsztaty biżuteryjne, zdobienia szkła, warsztaty florystyczne itp.). Było także miejsce, w którym można było zakupić wydawnictwa Towarzystwa KOMOROWIANIE oraz związane z Komorowem. A także miejsce, w którym zbierano podpisy pod petycją do rady gminy Michałowice o zakup terenu na cele społeczne (tym terenem – u wylotu Ale Marii Dąbrowskiej w kierunku pałacu i parku - interesuje się sieć Lidl pod budowę swojego sklepu). W trakcie pikniku uczestnicy mogli również sprawdzić swoją wiedzę o Komorowie (coroczny konkurs historyczny przygotowany przez Daniela Wolborskiego) i wygrać w nim nagrody ufundowane przez Twoją Winnicę. Ponad 100 osób skorzystało z niepowtarzalnej szansy, by wybrać się na wycieczkę przedwojennym automobilem. Właściciele czworonogów mogli nieodpłatnie zaczipować swoje psy.


Wieczorem na parkiecie królował swing i piosenki z warszawskiej Pragi w wykonaniu zespołu Kapsell Przemysława Skałuby. Dzięki niemu mogliśmy potańczyć przy standardach, takich jak: „Dziś panna Andzia ma wychodne” czy „Będziesz za mną tęskniła….”.


To był wspaniały dzień. Świetna zabawa, piękna pogoda, rodzinna atmosfera, moc atrakcji, muzyka na żywo, kolorowe balony, które czasami odfruwały w dal.
 

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie pikniku, szczególne podziękowania dla:
- Hanny Hanna Barlak (Hanka, Jesteś nieoceniona!), Marta Ozog i Marka Ożogów (nie wiem co bym bez waszej życzliwości i wsparcia zrobiła!), Marty i Jarka Łuczkiewiczów, Lecha Skupińskiego z Towarzystwa KOMOROWIANIE
- Macieja Polarczyka, Michała Jeżewskiego, Marka Biskota I Iwony Masłowskiej z Zarządu Osiedla Komorów,
- koleżanek i kolegów dzielnie prowadzących koło fortuny cieszące się niesłabnącym powodzeniem (Ania Ziółkowska, Wojtek Rogowski, Teresa Dziduszko, Ania Madycka, Agnieszka Biskot),
- Oli Majewskiej i Renacie Sobczak za rękodzieło
- Szkoły w Komorowie, a przede wszystkim uczniów, rodziców, nauczycieli oraz szczególnie dla Pana Dyrektora Sławomirowa Rymuzy, na którego ZAWSZE możemy liczyć,
- Kasi Łazuckiej, która wraz z córką i małżonkiem przygotowała wspaniałe i barwne stoisko z roślinami (MULTIPLANTA)
- Twojej Winnicy
- Leonard Łuczak i Piotrowi Piotr Tomaszewski za serwis fotograficzny i relacje
- kom. Małgorzata Pietrusiak oraz służbom mundurowym za opiekę nad wydarzeniem i sprawną organizację przemarszu orkiestry i mieszkańców przez Komorów.
- Kamie Kunie za podzielenie się swoim talentem i zorganizowanie warsztatów plastycznych
- Mikołajowi Warsztockiemu (za całokształt i wszechstronną pomoc)
- „Stacyjce” za lody, smakołyki i uśmiech
- Krisowi Rudolfowi Kris Rudolf za wystawę jego prac,
- Krzysztof Gralak za organizacje stoiska KOMOROWIAN i obsługę petycji,
- całej ekipie, która prac rozstawiła a po wydarzeniu bezbłędnie i szybko uprzątnęła (Markowi O. i Markowi Dz., Piotrowi Warsztockiemu, Panu Mężowi Mojemu, Piotrowi K. oraz wiele innym osobom, które przyłączyły się spontanicznie do nas).
- mojej wspaniałej córce Maja Masny za wsparcie i obecność,

- wszystkim, których jeszcze nie wymieniłam ale którym jestem głęboko wdzięczna za zrozumienie idei budowania wspólnoty lokalnej i udzieloną pomoc.

A na koniec zapowiedź: Wierzymy w siłę sąsiedzkich relacji i wartość wspólnie spędzonego czasu, dlatego już niedługo zaprosimy mieszkańców gminy Michałowice na kolejny, wspólny relaks na trawie.

Do zobaczenia w czerwcu!
Małgorzata Pachecka
Prezes Towarzystwa Komorowianie

 

 


"Zielono mi"już za nami - zapraszamy w czerwcu 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się