Urodziłem się w 1969 roku w Sochaczewie, w patriotycznej rodzinie z tradycjami. Mój dziadek był ułanem. Podczas II Wojny Światowej walczył o niepodległość Polski. Odkąd pamiętam – zawsze byłem zaangażowany w działalność publiczną. Od 1986 roku związany byłem z opozycją demokratyczną i niepodległościową. W roku 1989 zostałem najmłodszym liderem mazowieckiej „Solidarności”. Pełniłem funkcję członka Zarządu Regionu Mazowsze i sekretarza Prezydium Zarządu Regionu. Ukończyłem politologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zawsze angażowałem się w działalność społeczną. Uważam,... czytaj więcej

Obserwuj tego użytkownika
Powiązane zagadnienia


Tu jesteś: gpr24.pl » blogi » Mariusz Ambroziak o mnie - BLOG - Pruszków na gpr24.pl

O mnie

Urodziłem się w 1969 roku w Sochaczewie, w patriotycznej rodzinie z tradycjami. Mój dziadek był ułanem. Podczas II Wojny Światowej walczył o niepodległość Polski. Odkąd pamiętam – zawsze byłem zaangażowany w działalność publiczną. Od 1986 roku związany byłem z opozycją demokratyczną i niepodległościową. W roku 1989 zostałem najmłodszym liderem mazowieckiej „Solidarności”. Pełniłem funkcję członka Zarządu Regionu Mazowsze i sekretarza Prezydium Zarządu Regionu.

Ukończyłem politologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zawsze angażowałem się w działalność społeczną. Uważam, że samorząd to nie organ władzy – tworzą go bowiem wszyscy mieszkańcy. Jestem inicjatorem i współzałożycielem kilkunastu organizacji pozarządowych.

Po zmianie ustroju, nareszcie w Wolnej Polsce, brałem czynny udział w życiu politycznym. Podczas kadencji prezydenta Lecha Wałęsy byłem członkiem Rady ds. Młodzieży. W 2001 roku objąłem mandat posła III kadencji. W 2011 roku zostałem odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Jestem Założycielem i Wiceprezesem Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Napisałem i wydałem książki „Kraj odzyskiwany. Ludzie i wydarzenia” oraz „Czas przełomu” i „Gdy chcieliśmy być wolni”.

www.mariuszambroziak.pl

Copyright © CMC Media dla gpr24.pl - Pruszków 2019