:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C zamglenie

Pruszków - Alert Smogowy

inwestycje, Pruszków Alert Smogowy - zdjęcie, fotografia

W Pruszkowie mamy obecnie 3 czujniki jakości powietrza. Wszystkie prywatne - dwa z LookO2, jeden z Airly.

Zgodnie z informacją od Prezydenta Pruszkowa, miasto zamierza zainstalować 6 dodatkowych mierników. Dla pięciu lokalizacje są już potwierdzone, dla ostatniego decyzja jeszcze nie została podjęta.

Na poniższej mapce możecie zobaczyć gdzie one się znajdują.

https://drive.google.com/open…

Czerwone - to czujniki miejskie. Te ze znakiem zapytania to potencjalne lokalizacje. Finalnie tylko jedna będzie wybrana.

Szare + Niebieskie to prywatne czujniki

Zielony to oficjalna stacja GIOS w Piastowie

Dodatkowo, jeżeli klikniecie na Propozycje NOWYCH czujników w lewym menu to pokażą się Wam lokalizacje czujników o które chcieliśmy zawalczyć w ramach budżetu obywatelskiego.

Razem z już obecnymi i planowanymi stworzyły by kompleksową sieć informującą o jakości powietrza u nas w Mieście.

Przed nami będzie teraz ważne zadanie - przekonać Władze miasta aby sukcesywnie uzupełniały sieć o kolejne punkty.

Dariusz Kowalski 


Pruszków - Alert Smogowy komentarze opinie

  • Dariusz Kowalski 2018-02-27 21:08:43

    Witam, Informacja pochodzi z nowo powstałej grupy na FB - Pruszkowski Alert Smogowy ( https://www.facebook.com/groups/PruszkowiAlertSmogowy/ ) Zgodnie z odczytami mierników jakości powietrza w sezonie grzewczym mamy w Pruszkowie bardzo poważny problem ze stężeniem pyłów PM2.5 oraz PM10. Bywają dni, kiedy ten poziom jest przekroczony 20 i więcej krotnie. Tak wysokie stężenia wpływają niekorzystnie na zdrowie naszych mieszkańców w szczególności naszych dzieci, osób starszych lub chorych. Odczuwają to szczególnie osoby cierpiące na alergię. W ramach naszej grupy chcemy: - edukować - nas i inne osób z naszego otoczenia na temat tego co to jest SMOG, jak powstaje i co możne zrobić aby go zmniejszyć - informować o tym co się dzieje w tym temacie u nas w mieście oraz w innych miastach / krajach - motywować władze miasta do działania - kontrolować działania władz, tak aby przynosiły realne korzyści dla nas - wpływać na to co jest realizowane u nas w Mieście, chcemy aby było to miejsce inspiracji dla Władz Pruszkowa - chcemy aby to była wylęgarnia pomysłów na kolejne projekty Zapraszamy!

Dodajesz jako: Zaloguj się